CTP zbuduje park przemysłowy w Iłowej

Na ponad 20 hektarach Strefy Aktywności Gospodarczej w Iłowej powstanie nowoczesny park przemysłowo-biznesowy.

Data 9 stycznia 2018 roku z pewnością przejdzie do historii naszej gminy, jako zwieńczenie kilkunastoletnich starań o pozyskanie pierwszego inwestora w Strefie Aktywności Gospodarczej. Tego dnia podpisano akt notarialny sprzedaży działek, o powierzchni ponad 20 hektarów,  znajdujących się przy przy drodze krajowej A18 w Iłowej. Sygnatariuszami aktu byli Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański oraz Pełnomocnik Zarządu Grupy CTP Invest Robert Pitt.

Tego dnia odbyło się także uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Gminą Iłowa a CTP Invest, na które zaproszeni zostali przedstawiciele ościennych samorządów i instytucji otoczenia biznesu, przedsiębiorcy, radni, mieszkańcy gminy i powiatu żagańskiego oraz liczna reprezentacja młodzieży z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu oraz Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych z Żagania i Iłowej.

– Wszystko zaczyna się od marzeń. Kiedy w grudniu 2014 roku zostałem zaprzysiężony na Burmistrza Iłowej, jednym z moich marzeń było pozyskanie inwestora, dzięki któremu Gmina Iłowa będzie dobrym miejscem do życia i pracy – mówił podczas spotkania burmistrz Paweł Lichtański. – Jest mi niezmiernie miło, iż przyjęliście Państwo moje zaproszenie i wspólnie uczestniczymy w procesie realizacji marzeń, związanych z rozwojem gospodarczym i społecznym naszej gminy. Bardzo serdecznie witam przedstawiciela Grupy CTP Invest, która zakupiła nieruchomości w Strefie Aktywności Gospodarczej w Iłowej, Pana Piotra Klank – tymi słowami rozpoczął uroczystości burmistrz.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Starosta Żagański Henryk Janowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak oraz radni miejscy.

Paweł Lichtański przywitał także Aleksandra Janusa, burmistrza Iłowej w latach 2002-2006 oraz przewodniczącego Rady Miejskiej trzech kadencji, Włodzimierza Kaczmarka. – Miło mi gościć także Józefa  Brzezickiego Kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej, a także byłego radnego oraz przewodniczącego rady miejskiej dwóch kadencji. Cieszę się, że jest z nami Pani Wioletta Tybiszewska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu, Naczelnik Urzędu Skarbowego Arkadiusz Nowacki, Hanna Nowicka Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze, burmistrz Gozdnicy Krzysztof Jarosz, Wójt Gminy Wymiarki Wojciech OlszewskiJerzy Korolewicz Prezes Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej, Stanisław Owczarek Dyrektor ZIPH, Daniel Chalecki z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze, Zenon Kozak Prezes Zarządu Ciech Vitrosilicon S.A., Barbara i Zdzisław Sobków właściciele firmy Feryster, Michał Koseła Prezes Zarządu Glass-Bud Construction Sp. z o.o. oraz przedstawiciele szkół m.in. Violetta Szary Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej.

Podczas uroczystości, którą uświetnił koncert orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu pod dyrekcją Iwana Moroza, po raz pierwszy, oficjalnie zaprezentowano firmę, która w najbliższym czasie rozpocznie dużą inwestycję w iłowskiej strefie gospodarczej.

Grupa CTP Invest prowadzi swój biznes w siedmiu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest deweloperem, długoterminowym właścicielem, a zarazem liderem w zakresie wynajmowania A-klasowych powierzchni przemysłowych, budynków i hal międzynarodowym oraz działającym lokalnie najemcom na terenie Czech i Rumunii. – Pracujemy również m.in. na terenie Węgier, Słowacji, Serbii, Ukrainie oraz w Polsce. Nasza firma to ponad 300 specjalistów, rozlokowanych w  poszczególnych europejskich oddziałach. Na rynku istniejemy od lat 90. Naszym niewątpliwym sukcesem jest rozwinięcie zintegrowanej sieci parków biznesowo-przemysłowych CTNetwork, umożliwiającej oferowanie klientom kompleksowych usług w zakresie dostarczenia nieruchomości, instalacji technologii, rekrutacji pracowników oraz współpracy z lokalnymi władzami, uczelniami i szkołami wyższymi – zaznaczał Piotr Klank Dyrektor Regionalny, odpowiedzialny za działalność w Polsce.
– Najnowszą, sfinalizowaną inwestycją w Polce jest CTPark w Opolu. Jestem przekonany, że w Iłowej także uda nam się stworzyć  nowoczesny park przemysłowo-biznesowy – dodał P. Klank.

Zachęcamy do wysłuchania audycji w Radiu Zachód i obejrzenia relacji w TVP Gorzów Wlkp.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl

LIST GRATULACYJNY WOJEWODY LUBUSKIEGO

LIST GRATULACYJNY POSŁA NA SEJM RP KATARZYNY OSOS 

LIST GRATULACYJNY POSŁA NA SEJM RP KRYSTYNY SIBIŃSKIEJ