Drugi przetarg na przedszkole

13 października br. ogłoszono drugi przetarg na budowę Przedszkola Miejskiego w Iłowej.

Na realizację projektu pn. Poprawa infrastruktury edukacji przedszkolnej w Gminie Iłowa otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego– Na zaprojektowanie i wybudowanie nowego obiektu zaplanowaliśmy kwotę 3 mln 529 tys. zł.  Pierwszy przetarg na realizację tej inwestycji ogłoszony został w lipcu br. Jednak dwie oferty, które zostały złożone w ustalonym czasie opiewały na kwoty znacznie przewyższające nasze możliwości finansowe. To kwoty 5 mln 510 tys. 400 zł i 5 mln 726 tys. 134 zł. W  związku z tym podjęliśmy decyzję o unieważnieniu przetargu i ogłoszeniu nowego – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Realizacja inwestycji planowana jest w formule zaprojektuj i wybuduj. Procedura ta wymaga od wyłonionej firmy nie tylko realizacji samej inwestycji, ale jeszcze przed jej rozpoczęciem przygotowania pełnej dokumentacji oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Z tego względu czas na rozpoczęcie inwestycji będzie wydłużony. Z powodu braku wykonawcy zadania niemożliwe jest rozpoczęcie jakichkolwiek prac, które w pierwszej kolejności polegać będą na wyburzeniu starego obiektu.

Termin składania ofert upływa 6 listopada 2017 roku. Wszelkie dane dotyczące zamówienie znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

Obiekt realizowany  w ramach projektu pt. „Poprawa infrastruktury edukacji przedszkolnej w Gminie Iłowa”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.                  Całkowity koszt inwestycji to 5,1 mln zł w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020  2,9 mln zł

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl