Zajęcia tematyczne w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej

Aktywni seniorzy

Od dwóch miesięcy działa iłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i działa bardzo prężnie. W każdej z sekcji odbywają się systematycznie zajęcia.

Sekcja regionalistyczna poznaje ciekawe miejsca na terenie naszej gminy – te z przeszłości, ale i te współczesne. Wyprawy swoje kończą zwykle ogniskiem lub spotkaniem w świetlicy wiejskiej.

Sekcja plastyczna pokaże się na iłowskim jarmarku bożonarodzeniowym. Słuchacze sekcji informatycznej i języka niemieckiego uczestniczą w zajęciach zgodnie z poziomem swoich umiejętności: dla początkujących i zaawansowanych. Panie z sekcji gimnastycznej zaangażowały się wspólnie z panią Ewą Zarzycką w przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci. Słuchacze z sekcji literackiej poznają polską literaturę i będą czytać w Bibliotece Miejskiej bajki przedszkolakom z okazji Mikołaja.

Po Nowym Roku kolejne wyzwania przed słuchaczami i realizacja nowych pomysłów.

Anna Michalczuk
Koordynator UTW w Iłowej

Przypominamy, iż istnieje jeszcze możliwość dopisania się do listy członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Iłowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, tel.: 68 377 45 98.