Gmina Iłowa rozkWITA!

Konkurs „Najładniejszy ogródek w Gminie Iłowa 2017” został rozstrzygnięty.

 

Spośród dwunastu zgłoszeń, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego, komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów. Ponadto przyznała dwa wyróżnienia. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpiło 16 września br. w Szkółce Krzewów Ozdobnych „Pudełek”.

Zgodnie z regulaminem konkursu, komisja oceniająca przyznawała punkty wg przyjętych kryteriów: ogólny porządek w ogrodzie – wrażenie estetyczne, dobór gatunkowy drzew, krzewów, bylin, traw i kwiatów jednorocznych i wieloletnich, trawniki, zadrzewienie, ogródek skalny, rabaty kwiatowe, mała architektura ogrodowa, obiekty sanitarne – śmietnik, kompostownik, rękodzieło artystyczne.

W konkursie wyróżniono trzy ogrody z najwyższą liczbą punktów:

I MIEJSCE Państwo Marzena i Wiesław Świergoń

II MIEJSCE ex aequo Pani Franciszka Adamek oraz Pani Fabiola Kloc

III MIEJSCE zajęli Państwo Agnieszka i Jarosław Mięki.

Wyróżnienia specjalne otrzymały Panie:

  1. Ewa Szczepaniak – za ciekawe zagospodarowanie przestrzeni ogrodowej, pomysłowość i nietypowe rozwiązania zastosowane w ogrodzie.
  2. Marzena Tyzo – za odpowiednie zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, wydzielenie przestrzeni rekreacyjnej oraz użytkowej.

Ponadto Prezes ogrodów działkowych „ILWA” Wiesław Serednicki podziękował Państwu Alicji i Czesławowi Nowak za udział w konkursie.

Przyszłoroczna edycja konkursu rozszerzona zostanie o szczegółowe kategorie m.in. balkony, ogrody przydomowe oraz ogrody działkowe. Gmina Iłowa rozkwita dzięki mieszkańcom, którzy dbają o swoje posesje i ogrody. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl