Historyczne rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Nowy rok szkolny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rozpoczął się uroczystym apelem na Placu Wolności, który poprzedziła Msza Św. w intencji uczniów i nauczycieli.

 

Obecność Gości: wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, starosty żagańskiego Henryka Janowicza,  burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego oraz radnych miejskich i powiatowych związana była dodatkowo z jubileuszem stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Burmistrz P. Lichtański szczególnie podziękował Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie i dofinansowanie trwającej rozbudowy szkoły podstawowej. Obecny podczas uroczystości ks. Proboszcz Tadeusz Lubiatowski życzył dzieciom i młodzieży powodzenia w szkole oraz pomyślności w realizacji planów edukacyjnych. Dyrekcja i zaproszeni Goście także życzyli uczniom szerokich uśmiechów, chęci do pracy oraz samych pozytywnych wyników.

Pierwszy dzwonek nie mógłby zabrzmieć bez szkolnego zespołu Wokart pod dyrekcją pani Wandy Edelman – Olechwier. Pieśni wykonane przez uczniów klas IV-VII „Taki kraj” czy „Uwięziony ptak” wprowadziły nas w cykl obchodów 100-lecia polskiej niepodległości.

Piewszaki mają pierwszeństwo

Apel z okazji nowego roku szkolnego miał jeszcze jeden niepowtarzalny moment. Do społeczności szkolnej dołączyli wspaniali pierwszoklasiści, więc jako pierwsi uczniowie zasiedli w ławkach nowo wyremontowanych klas. Starszaki muszą jeszcze trochę poczekać. Trwa poważna przebudowa szkoły. Remonty szkolne zaczynają i kończą się w wakacje. W Iłowej jest inaczej. Szkoła jest rozbudowywana i remontowana jednocześnie. Rodzicom, uczniom i nauczycielom życzymy cierpliwości na nowy rok szkolny!