Święta w Iłowej

Iłowa świątecznie

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w Iłowej będą wyjątkowe. Po raz pierwszy organizowany jest Jarmark Świąteczny połączony ze Spotkaniem Wigilijnym dla mieszkańców.

Na bożonarodzeniowe spotkanie, które odbędzie się 20 grudnia br. (od godz. 11.00) na Placu Wolności w Iłowej zapraszają burmistrz Paweł Lichtański oraz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa Tadeusz Lubiatowski.  

Iłowski jarmark to doskonała okazja do świątecznych zakupów na stoiskach z choinkami, ozdobami świątecznymi, stroikami, kartkami świątecznymi, karpiami, pierniczkami, ciastami, miodami oraz nalewkami, pieczywem i wędlinami. Podczas spotkania dzieci udekorują świąteczne drzewko. 

O godzinie 14.00 rozpocznie się Wigilia dla mieszkańców, podczas której serwowane będą tradycyjne potrawy. W magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadzą nas najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Serdecznie zapraszamy!

Potrawy wigilijne przygotują Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy. Ryby na wiele sposobów to specjalność Pań z KGW w Jankowej Żagańskiej, barszczyk i pierogi serwować będą Panie z KGW w Koninie Żagańskim a krokiety, wg własnej receptury, przygotują uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej. Swoją pomoc w przygotowaniu Jarmarku Świątecznego zadeklarowali strażacy z OSP w Iłowej i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Iłowej, Ośrodek Pomocy Społecznej i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Choinkę podarowało Nadleśnictwo Żagań. Świątecznie przystroją ją uczniowie Szkoły Podstawowej z pomocą strażaków z OSP. Na scenie wystąpią akordeoniści i wokaliści z Gminnego Centrum Kultury i Sportu, zespół Wocart ze Szkoły Podstawowej, młodzież z Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Głównym sponsorem ozdób choinkowych była firma INTRA S.A.
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Iłowej
tel. 68 377 45 98