INFORMACJA DLA OSÓB STARSZYCH

Mając na względzie ryzyko rozpowszechniania się w Polsce wirusa SARS-CoV-2 apelujemy do osób starszych o ograniczenie pobytu w miejscach publicznych oraz w większych skupiskach ludzi.

 

Osoby starsze, samotne, niesamodzielne, nieposiadające rodziny mogą zgłaszać się do  Ośrodka Pomocy Społecznej w Iłowej telefonicznie w celu uzyskania pomocy pod nr tel. 68 360 9421 lub 68 3774 948.

Osoby przebywające na kwarantannie, które wymagają wsparcia OPS w formie posiłku lub produktów żywnościowych, zakupu leków, pomocy psychologicznej lub innego rodzaju proszone są o kontakt pod w/w nr telefonów.

Osoby chętne do udzielania w/w pomocy osobom potrzebującym prosimy również o kontakt telefoniczny.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do rodzin, sąsiadów o pomoc osobom starszym w zakupach, zaopatrzeniu w leki oraz załatwianiu spraw urzędowych.

                                                            Elżbieta Kinal
Kierownik OPS w Iłowej

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

Wojewoda Lubuski wydał komunikat w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 informujący o stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, na których znaleźć można wszelkie informacje dotyczące postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Uruchomiono również specjalną infolinię – 800 190 590.

Jak podkreślono w komunikacie, informacje na temat choroby należy czerpać wyłącznie z wiarygodnych źródeł. Zachęcamy do odwiedzania strony Ministerstwa Zdrowia i zapoznania się z opublikowanym tam materiałem.