Jest dofinansowanie do stadionu!

Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa boisk sportowych na stadionie miejskim w Iłowej. Gmina pozyskała na ten cel 194 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– Chcąc poważnie myśleć o rozwoju i szkoleniu młodych piłkarzy trzeba inwestować w infrastrukturę. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Sportu, pozwoli na korzystanie ze wszystkich trzech boisk trawiastych. Do tej pory tylko główna płyta była w stanie pozwalającym na rozgrywanie meczy i treningi. Jednocześnie utrzymanie boisk było niezwykle trudne, bo wymagało każdorazowego rozłożenia tzw. deszczowni. Ta inwestycja to duży krok do przodu – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Wniosek pn. Przebudowa boisk sportowych stadionu miejskiego w Iłowej, złożony 28 lutego do Ministerstwa Sportu i Turystyki, został pozytywnie zweryfikowany. Gmina Iłowa otrzyma dofinansowanie do zadania w kwocie 194 tys. zł. Całkowity koszt działania to 388 tys. 358 zł. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest modernizacja istniejącego systemu nawadniania boisk sportowych m.in. poprzez montaż automatycznych zraszaczy. W ramach zadania zakupionych zostanie także 18 bramek do piłki nożnej, 6 wiat stadionowych dla piłkarzy oraz piłkochwyt.

Otrzymane dofinansowanie wpłynie na poprawę warunków korzystania z boisk przez osoby niepełnosprawne. Wyznaczone zostaną m.in. specjalne miejsca parkingowe. Zaplanowano także udogodnienia komunikacyjne.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl