Kreatywni gimnazjaliści

W środę (28 kwietnia) uczniowie okolicznych gimnazjów walczyli o tytuł przedsiębiorczego gimnazjalisty.

W konkursie skierowanym do uczniów klas trzecich gimnazjum, wzięły udział szkoły: Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Keplera w Żaganiu, Zespół Szkół w Witoszynie, Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Gozdnicy, Gimnazjum w Tomaszowie, Gimnazjum w Świętoszowie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej.

Zadaniem uczniów było utworzenie oraz koordynacja działań przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją papierowych kaczek, funkcjonującego w warunkach gospodarki rynkowej.

Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Powiatu Żagańskiego oraz Burmistrza Iłowej. Jury w składzie: Artur Mutwil oraz Alina Jung, czuwali nad poprawnym wykonywaniem zadań.

Z konkurencjami najlepiej poradzili sobie przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Keplera w Żaganiu. Drugie miejsce wywalczyli gimnazjaliści z Witoszyna. Trzecie miejsce zajął zespół z Gozdnicy.

-Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, w którym nie ma przegranych. Wykazaliście się ogromną kreatywnością oraz przedsiębiorczością. – zwrócił się do zebranych burmistrz P. Lichtański.

-Dziękuję także dyrekcji, opiekunom grup oraz pedagogom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej za zaangażowanie w realizację projektu.

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl