Kultura w sieci

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomił program dotacyjny „Kultura w sieci” skierowany m.in. do artystów i instytucji kultury.

 

W ramach programu artyści i indywidualni twórcy (animatorzy, edukatorzy), których pandemia pozbawiła dochodu, mogą starać się o wsparcie w ramach programu stypendialnego ministerstwa kultury. Kwota takiej pomocy to do 3 tysięcy złotych miesięcznie.

Podmioty indywidualne, takie jak np. organizacje pozarządowe, mogą starać się o dotację w wysokości od 5 do 150 tys. zł.

Założeniem programu jest prezentowanie kultury w internecie: śpiewu, tańca, malarstwa, rzeźbiarstwa lub przedstawień teatralnych, muzycznych organizowanych w swoim mieszkaniu podczas narodowej kwarantanny. Program dzieli się na dwa podprogramy:

  • stypendia dla indywidualnych osób, osób fizycznych (każdy artysta może się o to starać),
  • dotacje dla podmiotów indywidualnych, takich jak organizacje pozarządowe, samorządowe instytucje kultury czy firmy prywatne, które działają na polu kultury.

Konsultacje, dodatkowe informacje, odpowiedzi na pytania dotyczące programu stypendialnego „Kultura w Sieci” można uzyskać pod adresem mailowym: stypendiawsieci@mkidn.gov.pl

Wnioski można składać do 20 kwietnia, poniżej znajdują się formularze oraz regulamin naboru:

https://www.gov.pl/web/kultura/kultura-w-sieci–rusza-program-mkidn-finansowania-zmian-formy-upowszechniania-dzialalnosci-tworczej