Zasady lockdownu

Od poniedziałku 15 marca do 28 marca w województwie lubuskim działalność zawieszają m.in. sauny, solaria, kluby fitness, siłownie, hotele oraz baseny. W szkołach wprowadzono nauczanie hybrydowe.

 

Ograniczono również działalność galerii handlowych. Będą w nich mogły działać sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi, a także usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe i pralnie.

Zajęcia dla uczniów klas I-III od dziś (15 marca) prowadzone są naprzemiennie tzn. hybrydowo. Co to w praktyce oznacza? Od 15.03 do 19.03.21 r. kl. III b i III c oraz I a i I b Szkoły Podstawowej w Iłowej mają nauczanie stacjonarne (w szkole). W tym samym czasie kl. III a oraz II a i II b pozostają w domu ucząc się zdalnie. Od 22.03 do 26.03.21 r. odwrotnie.

Lekcje podczas nauki w domu trwają od 30 do 45 minut, wg porządku obowiązującego w szkole. W tej sprawie decyduje nauczyciel. Taka forma nauczania ma trwać przez dwa tygodnie – zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Pełna treść rozporządzenia dostępna jest poniżej:

Rozporządzenie

Od soboty, 13 marca, tymi samymi restrykcjami objęte zostało woj. pomorskie. Ograniczenia obowiązują już także w woj. warmińsko-mazurskim.