Tuż przed maturą kwitły kasztany

Klasa stulecia – tak określają siebie absolwenci Państwowego Technikum Rachunkowości Rolnej w Iłowej (rocznik 1962-1967), którzy w sobotę 13 maja, obchodzili 50-lecie ukończenia szkoły.

 

Matura, rok 1967. Do egzaminu dojrzałości w iłowskim technikum przystępuje 41 osób. – Byliśmy piątą klasą Technikum Rachunkowości Rolnej. Młodzi, zaprzyjaźnieni i niezwykle zżyci, mieszkaliśmy w internatach. Egzamin dojrzałości zdaliśmy wszyscy. Byliśmy wyjątkowo zdyscyplinowaną i mądrą klasą. Janina Krysik była nie tylko naszą wychowawczynią, ale także wzorem. Ówczesnym dyrektorem szkoły był Jan Marczak. Dobrze jest spotkać się po latach, brakuje jednak tych, którzy odeszli – mówią organizatorzy spotkania.

W jubileuszu wzięło udział dwudziestu sześciu dawnych uczniów technikum, pochodzących m.in. ze Świebodzina, Gorzowa Wielkopolskiego, Sulechowa. Na spotkanie, które odbyło się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zaproszony został m.in. burmistrz Paweł Lichtański oraz dyrekcja szkoły, którą reprezentował Pan Andrzej Szulc. – To dla mnie wyróżnienie, że mogę wspólnie z państwem świętować maturalny jubileusz. Iłowa zawsze będzie dla was otwarta i przyjazna. Jestem pewien, że czas spędzony na wspomnieniach dostarczy państwu wielu emocji i wzruszeń. – powiedział do „maturzystów” burmistrz Paweł Lichtański.

W imieniu dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przywitał zebranych w auli Andrzej Szulc – Jesteśmy dumni z naszych absolwentów. Bardzo cieszymy się i dziękujemy, że jesteście dzisiaj w Iłowej. To dla naszej szkoły bardzo ważne wydarzenie. Życzę udanego spotkania i zapraszam do nas częściej – powiedział nauczyciel. A. Szulc podziękował obecnej na sali absolwentce za ufundowanie stypendiów dla najzdolniejszych uczniów, które szkoła będzie mogła przyznawać przez najbliższe trzy lata.

My również serdecznie gratulujemy inicjatywy i dziękujemy. Do zobaczenia!

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl