Nadchodzi mPotęga – matematyczna rewolucja

Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz siódmy wesprze niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Dzięki programowi mPotega już ponad 1 mln uczniów miało szansę wziąć udział w nietypowych zajęciach z matematyki.

 

W rozpoczętej właśnie kolejnej edycji można ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. Nabór wniosków trwa jeszcze tylko do 11 maja.

Program mPotęga promuje innowacyjne podejście do nauczania matematyki. Założeniem programu jest, aby uczniowie dostrzegli i docenili jej użyteczność i piękno. Zaprzyjaźnili się z matematyką i uświadomili sobie jak jest potrzebna w codziennym życiu. Program ma także pobudzić  nauczycieli i pasjonatów matematyki do kreatywności w nauczaniu tego przedmiotu. W tym roku mamy dla nauczycieli specjalny prezent. Każdy, kto złoży wniosek o grant otrzyma egzemplarz nowej publikacji mFundacji – „Wielcy polscy matematycy. Scenariusze lekcji matematyki i nie tylko”.

W sześciu edycjach programu mFundacja przeznaczyła na naukę matematyki ponad 6 mln zł. Za tę kwotę zorganizowano łącznie 885 projektów edukacyjnych w całej Polsce. Skorzystało z nich już ponad 1 mln dzieci i młodzieży.

Granty będą przyznane w dwóch kategoriach: dla projektów wspierających edukację dzieci
w klasach 4-6 szkół podstawowych oraz dla zespołów uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych.

Zasady mPotęgi są proste:

  • Programem grantowym objęte są dzieci uczące się klasach 4-8 szkoły podstawowej;
  • Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski;
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki;
  • Wielkość grantu to od 2 tys. do 8 tys. zł.

Nabór wniosków w VII edycji trwa do 11 maja br. Więcej informacji dostępnych jest
na stronie
www.mPotega.pl.

Kontakt:

Biuro Programu „mPotęga”, e-mail: kontakt@mpotega.pl, tel: 500 791 442