Kompania Honorowa Wojska Polskiego

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2015 r. w Iłowej, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, które zainaugurowała Msza Święta w Kościele pw. Chrystusa Króla.

W obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Dętej z Iłowej, przedstawiciele samorządu: Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak, radni, członkowie lokalnych szkół, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy, udali się pod pomnik Żołnierzy Wojska Polskiego, w celu złożenia kwiatów i uczczenia pamięci walczących o wolność naszego kraju.

Patriotycznego wydźwięku oraz prestiżu uroczystości dodała obecność dwóch wozów bojowych, będących na wyposażeniu 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.

O godzinie 12.30 zebrani udali się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, by wysłuchać patriotycznego repertuaru Orkiestry Dętej, która świętowała także 67-lecie istnienia. Z tej okazji członkowie otrzymali gratulacje oraz odznaczenia od Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl