Nic dwa razy

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”. Wiersz Wisławy Szymborskiej to motto piątkowej (23 czerwca) uroczystości, podczas której pożegnano absolwentów gimnazjum w Iłowej.

 

23 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Iłowej uroczyście zakończyli kolejny rok edukacji szkolnej. Dla kilkudziesięciu z nich był to ostatni rok w lokalnym gimnazjum. W uroczystym apelu wzięli udział rodzice, pracownicy oświaty, dyrekcja oraz Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański, który pogratulował uczniom sukcesów w nauce. – Jestem przekonany, że zdobytą w naszym gimnazjum wiedzę, umiejętności i doświadczenie wykorzystacie w przyszłości. Niezależnie od tego, jak potoczą się wasze losy chciałbym, abyście zawsze mile wspominali waszych nauczycieli, szkołę w Iłowej oraz kolegów. Życzę wam spełnienia marzeń i dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 było także podsumowaniem wieloletniej pracy pani Ewy Gubernator oraz pani Wandy Edelman-Olechwier. Nauczycielki odebrały od uczniów i współpracowników podziękowania za zaangażowanie i pasję, z jaką przez lata wypełniały swoje obowiązki.

Najzdolniejsi wychowankowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum otrzymali stypendia Burmistrza za osiągnięcia naukowe oraz kulturalno – artystyczne. Dla 512 żaków z Zespołu Szkół w Iłowej rozpoczął się czas odpoczynku od zajęć i obowiązków szkolnych. Wszystkim życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl