O promocji i budowaniu dobrych relacji

Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu podsumowującym polsko-niemiecki projekt pt. Poszerzając horyzonty. Polsko-niemiecki kalendarz wydarzeń”.

 

Podczas spotkania, które odbędzie się 30 października 2019 roku o godz. 10.00 w Sali Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej zaprezentowany zostanie wspólny kalendarz wydarzeń na rok 2020, zaprojektowany przez polsko-niemiecką grupę mieszkańców partnerskich gmin Iłowa i Jänschwalde podczas czerwcowych warsztatów w Iłowej.

Spotkanie będzie miało charakter otwartej konferencji, w czasie której zaproszeni eksperci wygłoszą prelekcje dotyczące m.in. świadomego i aktywnego uczestnictwa mieszkańców w budowaniu dobrych relacji i nowoczesnych metod promocji samorządów po obu stronach granicy.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy mieszkańców oraz pracowników wydziałów promocji i turystyki okolicznych urzędów oraz instytucji kultury.

 

AGENDA

Godz. 10.00 – 10.15  – powitanie gości przez Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego

Godz. 10.15 – 11.00 – prezentacja wspólnego polsko-niemieckiego kalendarza na 2020 rok oraz prelekcja pt. „Dobre sąsiedztwo. Świadome i aktywne uczestnictwo mieszkańców
w budowaniu dobrych relacji
” – Jerzy Gontarz, redaktor i dziennikarz prasy opiniotwóczej i gospodarczej („Wprost”, „Businessman Magazine”) w latach 1996-2004.

Godz. 11.00 – 11.30„Jänschwalde – ludowo i aktywnie. Tradycje Serbołużyczan”Rudi Schewelis, Muzeum Regionu Łużycko-Niemieckiego w Jänschwalde.

Godz. 11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

Godz. 11.45 – 12.15  „Nowoczesne metody promocji samorządów” – Andrzej Szoszkiewicz Smartlink Sp. z o.o.

Godz. 12.15 – podsumowanie spotkania przez Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu pt. Poszerzając horyzonty. Polsko-niemiecki kalendarz wydarzeń” współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w  Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska  2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

PROGRAM SPOTKANIA.pdf