Pani Marta świętowała 106 urodziny

Urodziła się w 1912 roku, przeżyła dwie wojny światowe. Była naocznym świadkiem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziś wspólnie z rodziną świętuje stulecie Wolności. Najstarsza mieszkanka naszej gminy – Pani Marta Psiuk skończyła 106 lat. 

 

10 października 2018 r. Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wraz z kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbietą Kinal oraz pracownikiem socjalnym OPS Małgorzatą Groszek mieli zaszczyt gościć u Pani Marty Psiuk, 106-letniej najstarszej mieszkanki naszej Gminy.

Pani Marta Psiuk jest przykładem na to, że w jesieni życia można żyć godnie i być kochaną. Z relacji Pani Jolanty – wnuczki, dowiadujemy się, że babcia, w pełni swoich sił, była osobą pogodną, uśmiechniętą i życzliwą, chętnie pomagała innym.

Obecnie Pani Marta po trudach życiowej drogi żyje spokojnie, odpoczywa, ale także podróżuje do córki mieszkającej poza granicami kraju.

Wizyta u najstarszej mieszkanki gminy była prawdziwym zaszczytem oraz potwierdzeniem, że w ludziach starszych tkwią nasze korzenie. Pani Marcie życzymy dalszych pięknych lat życia w spokoju i otoczeniu kochającej rodziny.

 

„Czcić ludzi starszych to spełniać wobec nich trojaką powinność: akceptować ich obecność, pomagać im, doceniać ich zalety”.

                                                               Jan Paweł II