Wigilia w Iłowej

Pierwsza taka Wigilia!

To była wyjątkowa, przedświąteczna niedziela w Iłowej. Mieszkańcy kolędowali, składali sobie życzenia i świętowali pierwszą gminną Wigilię

 

Nowością był bożonarodzeniowy jarmark zlokalizowany w centrum miasta. Regionalne potrawy, wypieki, ozdoby choinkowe oraz pierniczki – to tylko kilka ze świątecznych propozycji handlowców. Stoiska lokalnych szkół oraz przedszkola cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży wyrobów zasilił budżet placówek.

Aromatyczne potrawy oraz wypieki serwowały koła gospodyń wiejskich. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali ozdoby na miejską choinkę.
Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowania naszej Wigilii:

– Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Lubiatowskiemu,
– Gminnemu Centrum Kultury i Sportu,
– Ośrodkowi Pomocy Społecznej,
– Kołom Gospodyń Wiejskich z Borowego, Jankowej i Konina Żagańskiego,
– młodzieży z Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej,
– Przedszkolu Miejskiemu i Szkole Podstawowej w Iłowej,
– strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej,

– Stowarzyszeniu Piękni Życiem w Iłowej,

– Stowarzyszeniu Miłosierdzia Św. Wincentego A Paulo w Iłowej,

– firmie Moxum,
– stacji benzynowej Total.

Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Żagań za podarowanie choinki oraz firmie INTRA S.A. za zakup światełek na nią. Wielkim sercem i zaangażowaniem wykazali się pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

– Cieszy mnie duże zainteresowanie spotkaniem, które organizowane jest w naszej gminie po raz pierwszy. – mówił P. Lichtański podczas Wigilii. – Mam nadzieję, iż stanie się ono tradycją naszej miejscowości i za rok spotkamy się tutaj ponownie. – dodał.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl