grupa dzieci z kolorowymi ozdobami

Pierwszaki mają klasę!

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Alianckich w Iłowej, są już pełnoprawnymi uczniami. W Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.


Przeszło siedemdziesięciu uczniów rodzimej podstawówki, przyjęło gratulacje oraz życzenia powodzenia w edukacji szkolnej od dyrektora szkoły  Beaty Laskowskiej – Trzeciak oraz Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego. W uroczystości wziął udział także Dyrektor Banku PKO w Żaganiu, który przekazał dzieciom dyplom za zajęcie drugiego miejsca w etapie krajowym konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.

Najmłodsi uczniowie przygotowali występ artystyczny, w którym pochwalili się zdobytą wiedzą oraz nowymi umiejętnościami.

– Uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej, na stałe została włączona do kalendarza uroczystości szkolnych. To ważne wydarzenie  dla  Was dzieci, ale także dla Waszych rodziców oraz nauczycieli. Przekraczając szkolne progi podjęliście nowe obowiązki. Życzę Wam, abyście śmiało i zawsze z uśmiechem kroczyli przez kolejne lata nauki – życzył pierwszakom burmistrz Paweł Lichtański.

Dzisiejsze pasowanie na ucznia pierwszej klasy, włączyło najmłodszych mieszkańców naszej gminy w szkolne szeregi.

Życzymy Wam zatem drogie Dzieci pomyślności oraz odwagi w podejmowaniu szkolnych wyzwań!