Pierwsze spotkanie projektowe

W dniu 22.01.2018  odbyło się pierwsze spotkanie przedstawicieli Gmin Iłowa i Ianschwalde w Peitz.

Na spotkaniu dot. realizacji projektu „Transgraniczna promocja Gminy Iłowa i Gminy Jänschwalde” wyznaczonego wspólny personel zarządzający projektem, w skład którego weszły następujące osoby:  ze strony Gminy Iłowa  Aldona Slipaczek-Jurek, Jan Woronik. Ze strony Gminy Janschwalde Dirk Redes. W dniu 15.02.2018 odbyło się spotkanie wspólnego personelu w Iłowej.  W ramach stworzonego  planu pracy uzgodniono wydanie plakatów informujących o realizowanej konferencji i przygotowaniu umów z wykonawcami zadań w tym tłumaczami, moderatorem, prelegentami, wynajem transportu itp. Partner niemiecki zapewnił udział prelegenta na konferencję w Iłowej, zaplanowaną na 8.05.2018 r. jak również zajął się dystrybucją materiałów promocyjnych na terenie gminy i naborem uczestników konferencji po stronie niemieckiej.

W ramach przygotowania konferencji wydane zostaną wspólne gadżety promocyjne zawierające zarówno logo Gminy Iłowa jak również Gminy Janschwalde.

W konferencji  udział wezmą, jako referenci, przedstawiciel Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej jako organizacji promującej turystyki w regionie, Polsko-Niemieckiego Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Zielonej Górze oraz przedstawiciele Biura Turystycznego w Peitz.