Zagłosuj na Iłowę!

Uprzejmie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie w projekt „Pod biało-czerwoną” i oddawanie głosów na naszą gminę. Uzyskaliśmy minimalną, konieczną do udziału w akcji liczbę głosów i prosimy o więcej.

Głosować można do 11 listopada 2020 do godziny 23:59.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców obecnie Iłowa znajduje się na drugim miejscu (co do ilości głosów poparcia) w powiecie żagańskim (145).

https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Niezwykle doceniamy fakt, zaangażowania w akcję online pomimo kolejnej fali koronawirusa. To ważne, by także w trudnych chwilach wspólnie łączyć się pod biało-czerwoną. Informujemy, że od dzisiaj na dole strony https://www.gov.pl/web/bialoczerwona dostępna jest interaktywna mapa i ranking, gdzie można sprawdzić aktualną liczbę głosów poparcia oddanych na Gminę Iłowa. Aby to zrobić, należy wybrać odpowiednie województwo, powiat i docelowo gminę na mapie.

Rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”, zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców Małych Ojczyzn.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Jedną z lokalizacji rozważanych przez gminę montażu nowego masztu z flagą jest skwer przy ulicy Pułaskiego w Iłowej. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.

Głosy poparcia składane są jedynie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie krótkiej ankiety zawierającej podstawowe informacje. Ankieta dostępna jest na stronie:

gov.pl/bialoczerwona

Oficjalna strona „Pod biało-czerwoną” na Facebooku: https://www.facebook.com/akcjapodbialoczerwona.

Oficjalne wydarzenie „Pod biało-czerwoną” na Facebooku: https://www.facebook.com/events/671099510493758/.