Pomoc materialna dla rodzin

Pomoc żywnościowa

Szanowni Państwo, informujemy iż istnieje możliwość otrzymania pomocy w formie artykułów żywnościowych.

W grudniu 2015 roku w Gminie Iłowa rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, na podstawie którego osoby potrzebujące otrzymają artykuły spożywcze.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Iłowej do 27.11.2015 r.

Do skorzystania ze wsparcia w postaci żywności uprawnione są osoby, które spełniają kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie. Pomoc udzielana jest na podstawie skierowania wystawionego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej do 27.11.2015 r.

Artykuły spożywcze przekazywane będą w formie paczek żywnościowych, w składzie których znajdą się co najmniej artykuły spożywcze: makaron świderki, ryż biały, kasza jęczmienna, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonka wieprzowa, klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowej
tel. 68 377 49 48