Ponad 5 tys. maseczek dla mieszkańców

W sobotę (18 kwietnia br.) rozpoczęła się dystrybucja wielorazowych maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy.

 

Do późnego, piątkowego popołudnia urzędnicy pakowali maseczki do kopert z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Dystrybucją materiałów ochronnych zajęli się radni, którzy umieszczali koperty w skrzynkach pocztowych w swoich okręgach wyborczych.

Do każdego gospodarstwa domowego do połowy przyszłego tygodnia dotrą dwie maseczki. Pierwszy transport z dostawą 5 tysięcy maseczek dotarł do Urzędu w piątek po południu. Kolejny tysiąc jest zamówiony. Jeśli zajdzie taka potrzeba zostanie domówiona kolejna partia.

– Zdaję sobie sprawę, że dojdzie do takich sytuacji, że samotna osoba otrzyma dwie maseczki, czyli taką samą liczbę jak wieloosobowa rodzina. Są też takie osoby i rodziny w gminie, które mają swój zapas maseczek kupionych lub wykonanych własnoręcznie. Dlatego zwracam się z apelem do Państwa, żebyście w miarę możliwości przekazali maseczki w kopertach (jeśli nie zamierzacie z nich korzystać), osobom lub rodzinom najbardziej potrzebującym. Wtedy, dzięki Państwa zaangażowaniu, dystrybucja maseczek będzie bardziej sprawiedliwa – mówi burmistrz Paweł Lichtański, dziękując jednocześnie mieszkańcom za pomoc i życząc wytrwałości i zdrowia.