Projekt Zdalna Szkoła

Osiemnaście nowych laptopów dla uczniów Szkoły Podstawowej w Iłowej. W minionym tygodniu złożyliśmy wniosek o sfinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej nauki.

 

Od środy, 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. To właśnie do takich uczniów skierowana będzie pomoc w formie udostępnienia komputerów umożliwiających naukę przez internet.

– Zawnioskowaliśmy o 60 tysięcy złotych z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanej zakażeniami koronawirusem. Dzięki pozyskanym funduszom będziemy mogli wyposażyć Szkołę Podstawową im. Lotników Alianckich w wysokiej klasy sprzęt komputerowy, który posłuży mniej zamożnym uczniom – mówi burmistrz Paweł Lichtański.

Projekt realizowany w  ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.  Zdalna Szkoła  – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

foto: pixabay.com