Wyremontowana Biblioteka Publiczna w Iłowej

Przenosiny biblioteki

Od 8 kwietnia 2019 do odwołania Miejska Biblioteka Publiczna w Iłowej będzie nieczynna z powodu przenosin do głównej siedziby przy ulicy Żagańskiej 11. 

 

Główny budynek biblioteki w ostatnim czasie przeszedł wiele zmian za sprawą realizacji projektu pt. „Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej wraz z utworzeniem sali multimedialnej – wiedza i magia”. Parter i nieużytkowane dotąd poddasze zostało gruntowanie wyremontowane.

W ramach projektu powstanie:

  • Sala Multimedialna, w której będą odbywać się zajęcia animacyjno-czytelnicze dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej i zajęcia rekreacyjne. Dzięki zamontowanym urządzeniom odwiedzający będą mieli możliwość zdobywania wiedzy w oparciu o najnowsze technologie.
  • Cyfrowe Archiwum Historii Iłowej – pozwoli na poznanie historii regionu. Dzięki Cyfrowemu Archiwum Historii Iłowej realizowane będą zajęcia warsztatowe dla młodzieży i dorosłych (zajęcia związane z historią lokalną, etnografią, rzemiosłem, rycerstwem i kulturą regionu (zgodnie z posiadanymi przez bibliotekę regionaliami, które zostaną poddane digitalizacji).
  • Twórcza Iłowa –  powstanie portal internetowy oferujący e-usługi w ramach oferty instytucji kultury. Będą publikowane informacje na temat lokalnej i regionalnej oferty kulturalnej.
  • Centrum Edukacji Interaktywnej – w którym będą odbywać się m.in. spotkania autorskie z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych.

Aby dorównać standardom europejskim a także wzbogacić ofertę kulturalną w gminie, iłowska biblioteka miejska zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny taki jak ekran wielkoformatowy, projektory laserowe, zestaw do videokonferencji wraz  z nagłośnieniem, a także drony z oprzyrządowaniem.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – Działanie 4.4 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego.