Rekordowy 26. finał WOŚP

Podczas niedzielnej kwesty WOŚP, mieszkańcy naszej gminy tradycyjnie okazali wielkie serce. Wolontariusze zebrali  24 tys. 493 zł!

To prawie 14 tys. więcej niż w roku ubiegłym.

W tegoroczną akcję włączyły się lokalne firmy, szkoły i osoby prywatne, które tego dnia połączył wspólny cel – podnieść poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, by każdy noworodek mógł skorzystać ze sprzętu zakupionego przez Fundację Jerzego Owsiaka.

W niedzielę, 14 stycznia br., wolontariusze WOŚP w Iłowej od wczesnych godzin porannych kwestowali w mieście. Cztery stacjonarne puszki iłowskiego sztabu stacjonowały także w Żaganiu.

– Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie włączyli się organizację 26. Finału WOŚP w Iłowej m.in. pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, Pani Dyrektor Marii Żarskiej oraz wolontariuszom – mówi burmistrz Paweł Lichtański. – Specjalne podziękowania należą się Jarosławowi Bareła za wyjątkowe zaangażowanie w organizację tego wydarzenia w Iłowej – dodaje P. Lichtański.

Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Iłowej nie zabrakło występów dzieci z Akademii Małych Zuchów oraz Szkoły Podstawowej w Iłowej. Swoje umiejętności zaprezentowali także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej przygotowali pierniki, z których cały dochód trafił do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hitem tegorocznej licytacji była koszulka Roberta Lewandowskiego (z autografem) wylicytowana za kwotę 2 tys.700 zł.

Licytację koszulki poprowadził burmistrz Paweł Lichtański. – Dziękuję Panu Burmistrzowi za wsparcie, perfekcyjne przeprowadzenie licytacji i ufundowanie koszulek dla kwestujących, dziękuję także pracownikom Banku Spółdzielczego w Iłowej za przeliczenie zebranej kwoty oraz głównym sponsorom: Centrum Rowerowe GIANT Żary, Feryster Sp. z o.o. Sp.k. i wszystkim partnerom i darczyńcom: Moxum, Ciech Vitrosilicon, Zakręcone Foto, Mytnik&Mytnik, Spar Iłowa, Nastroje Fotografia, PPHU Edo Auto Detaling, PHU Grażyna Eyzop, Żejmo&Siatecki, Gabinet Weterynaryjny w Czyżówku. – dodaje szef sztabu WOŚP w Iłowej Jarosław Bareła. – Dziękuję Pani Ewie Zarzyckiej za przekazanie zebranej kwoty z maratonu Zumby do puszek WOŚP, Pani Agacie Parfianowicz i uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej. Swoje wsparcie w organizacji imprezy zaoferowała także Młodzieżowa Rada Gminy. Dziękuję wszystkim występującym: grupom „Muchomorki” i „Liski” z Akademii Małych Zuchów, młodzieży ze Szkoły Podstawowej i sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ciepły posiłek dla wolontariuszy przygotowali:  Pani Maria Bożętka, Zofia Marciniak, Janina Królewicz i Pan Jerzy Leżyński. Naszych kwestujących wspierała także Piekarnia Omega z Wymiarek. Duże podziekowanie kieruję do mieszkańców gminy za wsparcie 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – podkreśla J. Bareła.

O godzinie 20.00 na Placu Wolności zabłysło „Światełko do nieba”, które tego dnia w wielu miastach było zwieńczeniem ogólnopolskiej kwesty.

Kwota deklarowana przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy to ponad 81 milionów złotych. To kolejny ogólnopolski rekord, w którym swój udział mają także mieszkańcy naszej gminy.

GALERIA

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl