„Solidarni z Seniorami – razem damy radę!”

Rzecznik Praw Pacjenta objął patronatem honorowy kampanię społeczną „Solidarni z Seniorami – razem damy radę!” organizowaną przez Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora.

 

Kampania skierowana jest do seniorów, którzy należą do najbardziej narażonej grupy społeczeństwa na zarażenie chorobą COVID-19 wywołaną przez koronawirusa ze względu na to, że ich odporność jest często niższa niż u osób w młodszym wieku i dużo bardziej dotkliwiej ją przechodzą.

Celem kampanii jest także zwiększenie świadomości społeczeństwa dotyczącej sytuacji Seniorów w dobie panującej epidemii koronawirusa, a przede wszystkim wsparcie odizolowanych od świata seniorów poprzez pomoc, rzetelną informację, edukację i aktywizację.

Ogólnopolska kampania „Solidarni z Seniorami – razem damy radę” obejmuje następujące działania:

1) Głos Seniora TV

Projekt polega na produkcji, promocji i emisji specjalnych materiałów filmowych dedykowanym seniorom.

2) Zakupy dla seniora

Akcja zakłada promowanie pomocy sąsiedzkiej i międzypokoleniowej, np. promocja akcji „Zrób zakupy dla seniora” w dobie epidemii koronawirusa.

3) Wysyłka pocztowa pakietów wsparcia

Pakiet aktywizująco-edukacyjny zawiera: Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora, książkę ambasadora kampanii, maseczkę ochronną, środki higieniczne oraz materiały edukacyjne m.in. Niezbędnik Seniora od MRPiPS, informator dot. praw pacjenta oraz ostrzeżenia przed oszustwami.

4) Szycie maseczek dla seniorów i szpitali

W ramach aktywizacji i wsparcia seniorów prowadzona jest akcja szycia maseczek dla seniorów i szpitali.

5) Specjalny 50. numer Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora

Wydanie „Głosu Seniora”.  Numer 50. w dużej części poświęcony będzie tematyce dot. aktualnej sytuacji, ale także wsparcia poprzez aktywizację, edukację, integrację, konkursy, dobre praktyki, porady ekspertów.

6) Stop Korona-Oszustwom 

W trosce o bezpieczeństwo seniorów prowadzona jest akcja pt. „Stop Korona-Oszustwom” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych.

Osoby zainteresowane kompanią mogą kontaktować się ze Stowarzyszeniem: http://stowarzyszeniemanko.pl/.

info: www.lubuskie.uw.gov.pl