Święto Małych Zuchów

5 listopada 2016 roku odbyło się uroczyste nadanie nazwy Przedszkolu Miejskiemu w Iłowej. 

Podczas sobotnich uroczystości zaprezentowano nową nazwę placówki „Akademia Małych Zuchów”, której pomysłodawcą był Michał Borowski, a także logo zaprojektowane przez Dominika Majewskiego. Obaj chłopcy są wychowankami lokalnego przedszkola.

Spotkanie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu uświetniły występy artystyczne i wokalne dzieci. Maluchy odśpiewały hymn przedszkola, po którym odsłonięto tablicę z nową nazwą placówki. Nie zabrakło także gratulacji i podziękowań od zaproszonych gości m.in. Prezesa żagańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Zofii Zawadzkiej, Dyrektora Zespołu Szkół w Iłowej Beaty Laskowskiej-Trzeciak, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej Marii Żarskiej, Wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej Andrzeja Szulca, Kierownika Biblioteki Miejskiej Alicji Monety oraz Pani Barbary Sobków Członka Zarządu firmy Feryster Sp. z o.o. Sp.k.

Gratulacje z okazji nadania nazwy złożyli także Burmistrz Paweł Lichtański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak. Samorządowcy przekazali na ręce Dyrektora Przedszkola komplet najnowszych, pięknie wydanych baśni oraz list gratulacyjny skierowany do dyrekcji oraz grona pedagogicznego:

„Składamy serdeczne gratulacje z okazji nadania nazwy Przedszkolu Miejskiemu w Iłowej. Życzymy Państwu, aby „Akademia Małych Zuchów” była miejscem przyjaznym dzieciom, w którym z przyjemnością będą zdobywały nowe umiejętności. Kierujemy słowa uznania do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Administracji i Obsługi za dotychczasowe zaangażowanie, wytrwałość, serce i pasję,  z jaką wykonujecie Państwo codzienne obowiązki. Życzymy wszystkim „Małym Zuchom”, aby wysiłek wkładany w zdobywanie nowej wiedzy zaowocował sukcesami  w przyszłym życiu szkolnym. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie, jakie wykazuje Grono Pedagogiczne oraz Dyrekcja, w kształtowaniu młodych ludzi, przyczyni się budowania pozytywnego wizerunku i chlubnej historii Przedszkola Miejskiego w Iłowej.”

 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl