Święto Niepodległości w zmienionej formie

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody 102. rocznicy odzyskania niepodległości przeniesione zostały głównie do Internetu. Tak będzie również w naszej gminie.

 

W tym roku nie odbędzie się uroczysty przemarsz z udziałem wojska, pocztów sztandarowych, kół Sybiraków i strażaków. Okolicznościowe wieńce i kwiaty, pod pomnikiem obrońców ojczyzny poległych w walce o wolną Polskę, w imieniu mieszkańców gminy oraz jednostek organizacyjnych złożą Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Wdowiak.

Zachęcamy, aby w tym szczególnym czasie, oddając hołd poległym, na znak solidarności i pamięci wywiesić flagi państwowe.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza 11 listopada na wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Na scenie pojawi się plejada gwiazd: Miuosh, Organek, Paweł Domagała, Enej i Ania Dąbrowska. Do tego masa materiałów dla dzieci, w tym koncerty – Orkiestra Mamy Śpiewamy, Kukaj Kukawko i czytanie bajek przez aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Piotra Cyrwusa, Macieja Zakościelnego i Antoniego Pawlickiego! A na koniec, znów dla starszych, prywatka z tańcami ludowymi, którą poprowadzi Janusz Prusinowski.

Całość prowadzić będzie dwóch prowadzących, którzy będą nadawać relację z 5 specjalnie wybranych miejsc na Krakowskim Przedmieściu, by przypomnieć atmosferę poprzednich festiwali.

Dzięki relacji online do wydarzenia dołączyć może każdy! W celu zapewnienia jak najszerszej widowni, Festiwal prezentowany będzie online m.in. na stronie niepodlegla.gov.pl, interia.pl oraz 23 serwisach regionalnych grupy Polska Press.

Transmisja on-line na niepodlegla.gov.pl/festiwal