Teraz młodzi!

24 października br. w Iłowej, po raz pierwszy, obradowała nowo wybrana Młodzieżowa Rada Gminy. 

 

Młodzi Radni: Maja Chodorska, Miriam HaczkiewiczPatryk Hansdorfer, Klaudia KlisowskaŁukasz TymczyszynEwelina KlujewEmilia Radło oraz Aleksandra Groszek, wybrani zostali w wyborach, które odbyły się 6 października 2017 roku w Iłowej.

Podczas wtorkowego posiedzenia młodzi rajcy wybrali ze swojego grona przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Przewodzić obradom będzie Łukasz Tymczyszyn, który w głosowaniu tajnym otrzymał 7 głosów „za”. Wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy została Miriam Haczkiewicz. 

Pierwsze posiedzenie Rady, do momentu wyboru przewodniczącego, poprowadził Burmistrz Paweł LichtańskiGratuluję wszystkim nowo wybranym radnym. Razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Mirosławem Wdowiakiem liczymy na dobrą współpracę. Jesteście przedstawicielami młodzieży w naszym samorządzie, liczymy zatem na waszą kreatywność i pomysłowość – zaznaczył włodarz. 

Koordynatorem Młodzieżowej Rady Gminy została Pani Anna Michalczuk, która będzie stanowiła wsparcie merytoryczne i organizacyjne młodych, którzy wybrani zostali na trzyletnią kadencję. Podczas pierwszego posiedzenia, które trwało dwie godziny, obradujący złożyli ślubowanie i odebrali pamiątkowe zaświadczenia o wyborze.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl