Wniosek już złożony

Gmina Iłowa wnioskuje o przyznanie dofinansowania na remont kolejnych ulic.

-15 września br. złożyliśmy wniosek do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego o przyznanie dotacji na dokończenie remontu ulicy 1-go Maja oraz przebudowę ul. Kościelnej (przy targowisku) oraz Mickiewicza w Iłowej. Możliwe dofinansowanie z budżetu państwa na tę inwestycję to 585 tys. 820 zł. Jeśli uda nam się uzyskać wsparcie finansowe kolejne drogi w Iłowej doczekają się remontu – mówi burmistrz Paweł Lichtański. 

Zadanie pn. „Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Iłowa – etap II w miejscowości Iłowa” zaplanowano na rok 2017. Działanie to realizowane będzie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

– Koszt całej inwestycji przekroczy 1 mln. 171 tys. zł. Wkład własny gminy wyniesie 585 tys. 821 zł. w tym 300 tys. zł  wsparcia finansowego ze strony Powiatu Żagańskiego – mówi P. Lichtański – Sukcesywnie poprawiamy jakość szlaków komunikacyjnych w gminie. Jestem przekonany, że dzięki temu poprawie ulegnie także jakość życia mieszkańców a Iłowa stanie się dobrze skomunikowanym miejscem, w którym warto prowadzić swój biznes i mieszkać – dodaje włodarz.

Przypomnijmy, że w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 realizowane jest obecnie zadanie pn. Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Iłowa – etap I w miejscowości Iłowa, które obejmuje modernizację ulic ŻeromskiegoKonopnickiej, Młyńskiej, część ulicy 1 Maja i część ulicy Drzymały w Iłowej.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl