Wspólna Wigilia w centrum miasta

16 grudnia 2018 r. po raz czwarty spotkaliśmy się na Placu Wolności w Iłowej, aby uczestniczyć we wspólnej Wigilii.

 

– Tradycja świętowania w formie miejskiej Wigilii w Iłowej zrodziła się cztery lata temu. Podczas pierwszej edycji tego wydarzenia marzyłem o tym, aby spotkać się z Państwem w tym samym miejscu w roku 2018. Jak widać marzenia się spełniają, bo dziś możemy razem uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu. Cieszę się, że biorą w nim udział lokalne stowarzyszenia, jednostki organizacyjne i pomocnicze gminy, mieszkańcy, radni, sołtysi, przedstawiciele szkoły podstawowej, ponadgimnazjalnej i przedszkola, koła gospodyń wiejskich – mówił burmistrz Paweł Lichtański. – Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie jarmarku świątecznego i Wigilii. Szczególnie dziękuję księdzu proboszczowi  Tadeuszowi Lubiatowskiemu, który zawsze z wielkim zaangażowaniem wspomaga organizację naszego grudniowego spotkania. Dziękuję także pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Gospodarki Komunalnej, a także wszystkim wystawcom, którzy mimo chłodu postanowili być dziś w Iłowej – dodał P. Lichtański.

Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy od powitania Świętego Mikołaja. Ważnym momentem spotkania było przekazanie przez harcerzy, na ręce gospodarza gminy, Betlejemskiego Światła Pokoju, będącego symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.

Miejską Wigilię tradycyjnie rozpoczęła wspólna modlitwa, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Lubiatowski. W tę grudniową niedzielę nie zabrakło ciepła i serdeczności. Po życzeniach, które złożył burmistrz Paweł Lichtański wspólnie z proboszczem Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, mieszkańcy podzielili się opłatkiem,  potem była wspólna wieczerza. Barszcz, pierogi z kapustą i krokiety. Dzieci ubrały świąteczne drzewko, a na scenie zaprezentowały się maluchy z Przedszkola Miejskiego w Iłowej i Panie z sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Magiczna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia królowała w całym mieście. Ogromną radość sprawiła najmłodszym żywa szopka i wizyta Świętego Mikołaja.

Dziękujemy wszystkim osobom, które każdego roku wpierają organizację jarmarku świątecznego, są to m.in. Państwo Agata i Tomasz Urbanowicz, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłowej, Państwo Grażyna i Jan Eyzop, Państwo Aneta i Janusz Chrząstek, Pan Ryszard Brzezicki,  Pan Wiesław Sowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Koninie Żagańskim, Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Piękni Życiem”, Gminne Centrum Kultury i Sportu, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Ośrodek Pomocy Społecznej, firma CIECH Vitrosilicon S.A. i wiele innych.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

Jarmark Bożonarodzeniowy i Wigilia dla mieszkańców 

GALERIA 

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl