Wyjątkowa wystawa w historycznym parku

Pierwsza wystawa psów myśliwskich w Parku Dworskim w Iłowej była wielkim sukcesem! 

W niedzielę, 22 września 2019 roku, Iłowa gościła blisko 200 wystawców psów myśliwskich, którzy prezentowali swoje pupile podczas Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich. Wielomiesięczne przygotowania do imprezy organizowanej w partnerstwie Gminy Iłowa i Polskiego Związku Kynologicznego Oddział Zielona Góra przyniosły wspaniały efekt w postaci tłumów zadowolonych gości, którzy tego dnia odwiedzili Park Dworski w Iłowej.

Odwiedzający poszczególne ringi mieli okazję obserwować zmagania aż 216 psów z grupy 50 ras myśliwskich. Swoje czworonogi przyjechali zaprezentować wystawcy z całej Polski, Czech, Niemiec, Francji i Rosji. Najpiękniejszy pies wystawy przyjechał do nas z Moskwy!

Dla uczestników przygotowano masę atrakcji m.in. wioski rodzinne z fabryką niespodzianek i warsztatami artystycznymi, balonowe zwierzaki, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, dmuchane zamki i karuzele dla najmłodszych. Miłym akcentem w klimacie lat 20-tych był występ zespołu Retro Hobby Band z Retro Szafą i Fotobudką. O godz. 17.00 odbył się koncert Lubańskiej Orkiestry Reprezentacyjnej z udziałem Orkiestry Dętej z Iłowej. Muzycy zebrali gromkie brawa. Podsumowaniem niedzielnej imprezy był zespół Hot Cafe, brawurowo wykonujący covery najbardziej znanych utworów.

Podziękowanie od Burmistrza Iłowej Pawła Lichtańskiego otrzymały wszystkie osoby, które aktywnie włączyły się w organizację imprezy:

– Dziękuję Panu Szymonowi Kraszewskiemu za pomysł i włożoną pracę w organizację wystawy oraz wszystkim osobom, które zaangażował do pomocy i współpracy. Serdecznie dziękuję Pani Prezes Związku Kynologicznego Oddziału Zielona Góra Iwonie Piątkowiak za odważną decyzję i zaufanie. Członkom Związku (w tym Pani Emilii Sobieszek) za perfekcyjną organizację imprezy. Dziękuję wszystkim od początku zaangażowanym pracownikom urzędu, szczególnie Paniom: Aldonie Slipaczek-Jurek, Monice Wołujewicz i Małgorzacie Hajdas-Grzesik oraz Łukaszowi Krawańskiemu. Podziękowania kieruję również do całego zespołu Centrum Kultury i Pani dyrektor Marii Żarskiej oraz Pani kierownik biblioteki Alicji Monety. Dziękuję za pomoc kierownikowi Józefowi Brzezickiemu i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej za przygotowanie parku do wystawy i pomoc organizacyjną. Wielkie dzięki dla strażaków ochotników (których pracę koordynował Bogusław Specht) i Orkiestry Dętej z Iłowej na czele z Janem Jedynakiem. Dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć. Jestem zaszczycony, że Iłowa mogła przyjąć tylu gości z różnych stron Polski i Europy – podkreślił Burmistrz

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia:

PEŁNA GALERIA ZDJĘĆ