Młodzi samorządni

Lokalne szkoły, Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Iłowej, otrzymały pamiątkowe certyfikaty za udział w projekcie pt. Lubuska Akademia Debat Szkolnych.

21 kwietnia 2016 roku w auli biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się gala finałowa, podsumowująca roczną realizację projektu organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Zielonej Górze, pn. Lubuska Akademia Debat Szkolnych.

Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Romuald Gawlik oraz Burmistrz Iłowej Paweł Lichtański wręczyli certyfikaty dla wszystkich szkół, które wzięły udział w projekcie.

Podczas przemówienia Marszałek Województwa Lubuskiego zaznaczył, jak ważne jest angażowanie się w życie lokalnej społeczności. Burmistrz Iłowej zachęcał młodzież do aktywnego włączania się w miejscowe sprawy.

–  Dzięki członkostwu w Młodzieżowej Radzie Miejskiej macie realny wpływ na wasze miejscowości. Tutaj możecie prezentować postulaty, pomysły, zgłaszać nurtujące was sprawy. – mówił do zebranych P. Lichtański.

–  Nie bójcie się realizacji własnych marzeń, to właśnie dzięki nim możecie zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Jesteście przyszłością samorządności w Polsce.- zaznaczył Burmistrz.

Podczas konferencji uczniowie przedstawiali zebranym inicjatywy lokalne realizowane we własnych szkołach. Prezentowali własne pomysły oraz działania, jakie podjęli w celu propagowania idei młodego samorządu.

Spotkanie w auli uniwersyteckiej stanowiło podsumowanie projektu, w którym wzięło udział sześćdziesiąt szkół z całego województwa. Stanowiło także doskonałą okazję, aby uświadomić młodzieży, jak ważne jest angażowanie się w lokalne sprawy.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl