Uwaga na ćwiczenia na poligonie

Żołnierze 34BKPanc zapraszają na swoje święto

22 kwietnia to data upamiętniająca rozpoczęcie marszu 1. Korpusu Pancernego na Drezno podczas II wojny światowej. Dla upamiętnienia tamtych dni żołnierze 34. Brygady Kawalerii Pancernej obchodzą swoje święto.

Tegoroczne obchody będą miały wyjątkowy przebieg i odbędą się 21 kwietnia. W żagańskim Kościele Garnizonowym, o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji pracowników resortu obrony narodowej i żołnierzy brygady. Następnie wszyscy udadzą się pod pomnik gen. Buka, gdzie zgodnie z tradycją odbędzie się uroczyste zakończenie VII Sztafety Pamięci gen. broni Tadeusza Buka.

Kulminacyjnym punktem obchodów święta 34BKPanc będzie uroczysty apel, który rozpocznie się o godz. 11.00. Nowością będzie fakt, iż po raz pierwszy w historii przeprowadzony on zostanie w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych (OSPWL) Karliki. Żołnierzom brygady podczas apelu wręczone zostaną odznaki pamiątkowe i wyróżnienia, a także mianowania na wyższe stopnie wojskowe.
Nie lada gratką, dla wszystkich chętnych, którzy przybędą tego dnia na poligon, będzie pokaz dynamicznego działania plutonu czołgów Leopard 2A5 i kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. Wspierać ich będą 122 mm samobieżne haubice 2S1 Goździk oraz zestawy przeciwlotnicze Hibneryt.

Sprzęt bojowy oraz wyposażenie brygady, po pokazie będzie można obejrzeć z bliska. Każdy znajdzie coś dla siebie, od broni osobistej, np. karabinka kbs Beryl, po ciężki sprzęt gąsienicowy, z czołgami Leopard 2A5 na czele. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowano strzelanie z symulatorów broni strzeleckiej, dmuchane zamki, malowanie twarzy, plastyczne i sprawnościowe konkursy z nagrodami. Na smakoszy czekać będzie żołnierska grochówka.

Na poligon zapraszamy również 22 i 23 kwietnia, gdzie na terenie Placu Ćwiczeń Taktycznych (za brygadą, w kierunku Żar) odbędą się wyścigi motocykli i quadów. Zawody rozegrane zostaną w ramach III i IV rundy Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Cross Country.

Do udziału w obchodach święta 34BKPanc zapraszamy byłych i obecnych żołnierzy brygady oraz wszystkich chętnych, miłośników i sympatyków wojska.

PLAN ŚWIĘTA 34BKPANC


21 kwietnia 2017 r.:
08.00 – 08.45 – Msza św. w Kościele Garnizonowym w Żaganiu (ul. Żarska 22)
09.30 – 10.00 – Zakończenie VII Sztafety Pamięci gen. broni Tadeusza Buka, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Generała – Plac Pamięci przy 34BKPanc (koszary Żagań-Las, środkowa brama)
11.00 – 12.15 – Uroczysty apel z okazji święta 34BKPanc (OSPWL Żagań-Karliki)
12.50 – 15.30 – Festyn (OSPWL Żagań-Karliki)

źródło: http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/11_503.html