Biblioteka dofinansowana!

Gmina Iłowa pozyskała ponad 1 mln. 355 tys. na remont i wyposażenie budynku Biblioteki Miejskiej oraz zaadaptowanie jej poddasza na salę multimedialną.

Na realizację projektu pn. Przebudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej wraz z utworzeniem sali multimedialnej – wiedza i magia otrzymaliśmy dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w kwocie 1 mln. 355 tys. 388 zł. Wniosek Gminy Iłowa znalazł się w gronie pięciu najwyżej ocenionych w województwie lubuskim. – To niewątpliwy sukces, ponieważ wniosków było aż 36, a jedynie pierwszych pięć uzyskało dofinansowanie. Co ważne inwestycję zrealizujemy przy jedynie 15 procentowym zaangażowaniu finansowym z budżetu gminy  – mówi Burmistrz Paweł Lichtański.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje renowację, konserwację i  wyposażenie zabytkowego budynku w centrum Iłowej. Na nieużytkowanym obecnie poddaszu powstanie sala do projekcji filmów. W ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie, m.in. ekran wielkoformatowy (wysokość 2,5 m x szerokość 6,50 m), projektory laserowe (2 szt.), monitory dotykowe 46″ (4 szt.), zestaw do videokonferencji wraz z nagłośnieniemekran elektryczny (200 cm) oraz mobilny system do videokonferencji.

Co ciekawe biblioteka wzbogaci się o urządzenia typu: drony z oprzyrządowaniem – 3 szt., aparaty fotograficzne (5 szt.), kamery cyfrowe (3 szt.), komputer stacjonarny do składu filmów, obróbki zdjęć oraz tablet z oprogramowaniem do zarządzania aparatem.

W budynku powstanie Centrum Informacji Turystycznej i nowoczesna sala multimedialna. Zaplanowano także wydzielenie odpowiedniego miejsca na spotkania autorskie. Realizacja projektu wzbogaci ofertę kulturalną w naszej gminie, a mobilny sprzęt multimedialny będzie wykorzystany również w świetlicach wiejskich.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – Działanie 4.4 Zasoby kultury i dziedzictwa kulturowego.

Małgorzata Hajdas-Grzesik
promocja@ilowa.pl